FAGYMENTES NAPOKON nyugodtan MEGMETSZHETJÜK fáinkat. A keletkezett sebeket még aznap kenjük be Fagéllel vagy Biocera fesebkezelővel. Látni fogjuk, hogy a szer hamar beszívódik, ezért nyugodtan kenjük be vastagon a felületet, hogy megvédjük növényünket a sérülésen keresztül beférkőző kórokozóktól.
Metszés után a metszőollónkat, fűrészünket, ágvágónkat érdemes fertőtleníteni, hogy ne vigyük át egyik fáról a másikra az esetleges betegségeket. Ilyen például a leginkább a kajszit, cseresznyét, meggyet támadó “monília”, vagy közismertebb nevén “tűzhalál”.
LEMOSÓ PERMETEZÉST a metszés után végezzük, fagymentes időben. Sötétedés előtt 1-2 órával jó ha végzünk a művelettel, mert ez esetben még van ideje megszáradni a permetszernek az éjszakai fagy előtt. Mivel permetezzünk? Például: Bordóilével, Olajos rézkénnel, Rézkénnel, Vegesollal.
Télvégi lemosó permetezésről részletesen itt olvashat
Február a palántázás hónapja!
Nagykovácsiban a tél mindig kicsit tovább tart, és előbb ér ide, mint Budapest egyéb területeire. Nem véletlen a közeli Hűvösvölgy elnevezés. 🙂
Emiatt azonban gyakran a gondosan nevelgetett paradicsomunk, paprikánk, egyéb zöldségfélénk nem tud beérni, és ősszel hiába szurkolunk az utolsó napsugaraknak, már nem elég erősek ahhoz hogy “bepirosítsák” termésünket.
…de szerencsére a palántázással időt nyerhetünk. Májusban nem a magot vetjük veteményesünkbe, hanem az otthon nevelgetett erős, szép palántánkat. Ezzel akár 2 hónapot is nyerhetünk, és időben szüretelhetjük zamatos zöldségünket.
A PALÁNTÁZÁSHOZ NEM SOK MINDENRE VAN SZÜKSÉGÜNK
- vetőmag
- palántázó edényke (pl. szaporítótálca)
- palántaföld
- világos ablak