- Olyan fajtát válasszunk, ami a helyi talajtipust, szélsőséges időjárási viszonyokat jól viseli, a környékre jellemző betegségeknek ellenáll. Kérjük ki szakember, hozzá értő eladó segítségét.
2. Ültetés előtt pár órára áztassuk be növényünk gyökerét egy vödör vízbe. Amennyiben nem tudjuk azonnal elültetni szabadgyökerű fánkat, hagyjuk vízben állni fegymentes, védett helyen, nehogy kiszáradjon.
3. A kiásott gödrünkbe öntsünk egy vödörnyi vizet. Várjuk me, míg a nagyját beszívja a talaj
4. Ne felejtsük el jó minőségű, tápdús virágfölddel ellátni új szerzeményünket! Egy kis szarvasmarha trágya, Cofuna, vagy Marha-jó granulátum hozzáadásával megalapozhatjuk a gyors begyökeresedést, a jövő évi erőteljes, egészséges növekedést, és a bővebb terméshozamot. Fontos! A trágyát keverjük a helyi talajjal és a virágfölddel, nehogy a gyökeret megégesse az erős trágya! A gyökér ne érintkezzen közvetlenül a trágyával
5. Közvetlenül a gyökérhez tegyünk Gyökéritatót, ez segít növényünknek a jobb vízfelhasználásban. A gyökéritató Alginitből készül, ami egyúttal természetes tápanyaggal látja el növényünket. Symbivithozzáadásával elősegítjük a hasznos baktériumok és gombák elszaporodását a gyökérzeten, ezáltal a fa éveken keresztül egészségesebb, ellenálóbb lesz.
6. Ha a talajunk nem elég laza, hanem inkább kötött, emellett nem túlságosan gazdag tápanyagban, a Humun Power G talajjavítót javasoljuk. Természetes, huminsavat tartalmazó készítmény, segíti a növényt a megfelelő tápanyagfelvételben.
7. A talajlakó kártevők ellen Force talajfertőtlenítővel, illetve a környezetbarát Artis vagy Bora szerekkel védekezhezünk. Érdemes előre gondolkodni, nehogy a szorgos pajorok elpusztítsák szép csemeténket
8. Fánkat helyezzük az ültetőgödörbe, töltsük fel földdel az oldalát, majd növényünket alaposan öntözzük be!